“Pocztówka wielkanocna”

Jedną z tradycji wielkanocnych jest przesyłanie sobie kartek z życzeniami, a jak wiadomo, najlepsze kartki to te wykonane własnoręcznie. Aby i w naszej Bibliotece we Wschowie zagościł ten miły świąteczny akcent, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych miasta i gminy ph. „Pocztówka wielkanocna”. Napłynęło 27 prac  z Przyczyny Górnej, Łysin, Konradowa oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej   nr 2 we Wschowie. Dominowały uśmiechnięte zajączki, kolorowe pisanki, żółte kurczaczki czy bielutkie baranki. Wyklejane, malowane, z makaronu, papieru, koralików, waty, materiałowe lub koronkowe – zachwycały swoją różnorodnością. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród książkowych oraz dyplomów zwycięzcom nastąpiło 22 marca 2018 r. Najlepsze prace według jury wykonały: Kamila Stykowska z kl. Vc Szkoły Podstawowej nr 1, Alicja Pawlik z kl. Vb oraz Aleksandra Ratajczak z kl. IVc Szkoły Podstawowej nr 2, Natalia Cebenko z kl. VI Szkoły Podstawowej  w Łysinach oraz Wiktoria Wudarczyk z kl. IV Szkoły Podstawowej  w Konradowie. Wszystkie pocztówki można podziwiać na wystawie w czytelni, zachęcamy więc do odwiedzania Biblioteki.