Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

30 listopada 2019 r wschowska biblioteka zakończyła  zadanie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Priorytet 1 realizowane w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Głównym celem Priorytetu jest zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki poprzez powiększenie udziału nowości wydawniczych w księgozbiorze bibliotecznym. Otrzymana dotacja w wysokości 23 333 zł. pozwoliła na zakup  ponad  950 egz. książek.

Zakupiono chętnie czytane i sugerowane przez dorosłych czytelników  powieści polskich autorów:  obyczajowe – Joanny Jax, Edyty Świętek, Agnieszki Janiszewskej, Katarzyny Michalak;  kryminały Wojciecha Chmielarza, Katarzyny Puzyńskiej,  Maxa Czornyja, Małgorzaty Rogali;  czy fantasy – Jacka Komudy, Andrzeja Ziemiańskiego, Jakuba Ćwieka. Nie zapomniano też o miłośnikach  kryminału skandynawskiego i  zagranicznych sensacji.  Na bibliotecznych półkach pojawiły się powieści Simona Becketta, Hakana Nessera, Jorna L. Horsta, Bernarda Miniera czy Rachel Abbott.  Zakupiono biografie,  literaturę podróżniczą, reportaże, przewodniki turystyczne. Uzupełniono księgozbiór z dziedzin: historia II wojny światowej, socjologia, psychologia, pedagogika, medycyna i religia.

Dla dzieci i młodzieży zakupiono ponad czterysta egzemplarzy. Wśród książek dla najmłodszych znalazły się popularne serie literatury polskiej: „Pucio” Marty Galewskiej-Kustry, „Basia” Zofii Staneckiej, „Przygody Fenka” Dominiki Gałki czy „Żubr Pompik” Tomasza Samojlika oraz zagranicznej, np. seria o Albercie Albertsonie Gunilli Bergström, „Miś Tuliś” Davida Mellinga, „Spot” Erica Hilla czy tak bardzo lubiane przez maluchy adaptacje animowanych bajek typu „Psi Patrol”, „Świnka Peppa”, „Pszczółka Maja”. Zakupiono także nowości wspomagające naukę czytania z serii „Czytam Sobie” oraz „Już Czytam”, natomiast „Lucky Luck”, „Mały lisek i wielki dzik”, „Hotel Dziwny”, „Kajko i Kokosz” czy „Bajka na końcu świata” to tylko niektóre tytuły, którymi wzbogaciliśmy kolekcję komiksów. Starsze dzieci mogą sięgnąć po pozycje takie jak „Dziewczyny kodują”, „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, „Tomek Łebski”, „Mazurscy w podróży”, a na młodzież czekają nowości literatury obyczajowej oraz fantasy, np. „Fobia” Sarah Epstein, „Wyspa” Bryony Pearce, „W obcej dziczy” Katji Brands. Na półkach Oddziału dla Dzieci pojawiło się również wiele tytułów książek popularnonaukowych, wśród nich m.in. „Była sobie dziewczynka” Piotra Dobrego, „Czy krowy jeżdżą do weterynarza?” Łukasza Łebka, „Zjeść głowę cukru” Małgorzaty Kur, „Śmieciogród” Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej czy „Gabinet zoologii” Rachel Williams.

Nie sposób wymienić wszystkie tytuły, które wzbogaciły nasz księgozbiór. Zachęcamy do korzystania     z katalogu on-line, który jest  dostępny na stronie internetowej www.biblioteka.wschowa.com i odwiedzania Biblioteki.  Serdecznie zapraszamy.