Zajęcia “Człowiek – zaskakująca istota”

29 maja 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci ph. „Człowiek – zaskakująca istota”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spotkanie rozpoczęła zabawa integracyjna, dzięki której uczestnicy poznali się wzajemnie oraz krótki quiz dotyczący funkcjonowania ludzkiego organizmu. Następnie dzieci, podzielone na drużyny, otrzymały układanki magnetyczne przedstawiające części ciała, organów, kości i mięśni. Zadanie nie było trudne – wszyscy świetnie sobie z nim poradzili. W dalszej części zajęć uczestnicy zajrzeli do dostępnej w Bibliotece literatury, ponieważ książki to fascynujące źródło wiedzy na każdy temat. Rozkładane elementy, trójwymiarowe strony czy pomysłowe techniki graficzne, dzięki którym można było obejrzeć szkielet, mięśnie czy narządy wewnętrzne pochłonęły grupę na dłuższy czas. Uczestnicy dzielili się wyszukanymi faktami, czytali na głos, opowiadali co ciekawsze rzeczy. Później czekały na nich kolejne wyzwania – ułożenie metrowych puzzli, rozmowa o zmysłach oraz rozpoznawanie przedmiotów wyłącznie przy pomocy dotyku. Na zakończenie trzeba było nazwać niektóre narządy wewnętrzne oraz kości i umiejscowić je w odpowiednim miejscu na narysowanym na tablicy ściennej modelu, korzystano również z dostępnej na tabletach aplikacji, dzięki której w 3D można było zajrzeć w głąb ludzkiego ciała.

Po spotkaniu przygotowana została wystawa „Ciekawe książki o… ciele człowieka”, prezentująca część bibliotecznych zbiorów o tej tematyce. Wystawę można oglądać w czytelni do 12 czerwca. Zapraszamy!