Warsztaty z drukarką 3D

Drugie warsztaty pobudziły dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność. Przy pomocy ręcznej drukarki w postaci długopisu tworzono modele 3D różnych przedmiotów. Dzieci otrzymały szablony, tworzywo i zaczęła się zabawa. Uczestnicy z zapałem zabrali się do pracy, a na ich twarzach widać było skupienie. Dziecięce pomysły nie miały ograniczeń – powstały łapacze snów, dinozaury, flagi, piękny motyl, plastikowe okulary i wiele innych trójwymiarowych dzieł, które na koniec z dumą prezentowano.

Warsztaty były częścią zadania pn. „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”
ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.