Warsztaty kreatywne

W sobotę, 12 czerwca 2021 roku, Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia poprowadzą animatorzy z firmy Modra Sova z Inowrocławia.

Odbędą się trzy spotkania:

Godz. 11.00-12.00 Warsztaty chemiczno-magiczne podczas których uczestnicy przeniosą się do barwnego świata chemii. Będzie dużo zabawy, a przy tym spora dawka naukowej wiedzy przekazanej w przystępny sposób.

Godz. 12.00-13.00 Warsztaty z drukarką 3D, czyli twórcza podróż po krainie wyobraźni przestrzennej. Podczas zajęć uczestnicy zamienią się
w przestrzennych kreatorów. Otrzymają szablony twórcze i na ich bazie stworzą własne, trójwymiarowe dzieła!

Godz. 13.00-14.00 Warsztaty czekoladowe, podczas których dzieci dowiedzą się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyją słodką przygodę, poznają praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzą słodkości dla siebie.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy w Oddziale dla Dzieci lub pod numerem telefonu 65 547 60 63. Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym: obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywanie ust i nosa.