Historyczny escape room „Historia…? Zawsze.”

W czwartek 26.08.2021 roku już po raz trzeci zorganizowana została w naszej bibliotece gra logiczna escape room. Tym razem młodzież zmierzyła się z łamigłówkami historycznymi w pokoju zagadek „Historia…? Zawsze.”. 6 uczestników stawiło czoła wyzwaniu rozwikłania mrocznych tajemnic przeszłości. Mieli tylko 30 minut na zaliczenie 9 stacji, na których czekały ciekawe zadania do wykonania. Musieli je wszystkie zrealizować w odpowiedniej kolejności
i odnaleźć puzzle potrzebne do otwarcia skrytki z ostatnim poleceniem. Młodzież podzielona została na 2  trzyosobowe zespoły. Drużyna, której udało się zakończyć zabawę w najkrótszym czasie, otrzymała nagrody książkowe.

Spotkanie było częścią zadania pn. „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”
ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.