Noc Bibliotek

Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Na dzieci biorące udział w naszym wydarzeniu czekała więc najpierw „Książkowa rozgrzewka”, czyli zajęcia z elementami ruchowymi. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. Rywalizowali w kilku konkurencjach. Były rzuty do kosza z literackimi zagadkami dla tych, którzy spudłowali, ringo połączone z odgadywaniem poprawnych tytułów bajek oraz kręgle, w których trzeba było skojarzyć przedmiot z bajką. Sprawdzaliśmy też, której grupie uda się szybciej przejść z książką na głowie, pokonać slalom czy przerzucić piłeczki przez otwór w chuście Klanzy. Zabawa była wyśmienita! Każda z drużyn, bez względu na wynik, dostała gromkie oklaski na koniec. Po takim wysiłku przyszedł czas na relaks. Wszyscy zasiedli na wygodnych pufach i rozpoczęliśmy seans, jak w prawdziwym kinie. Film „Operacja: Człowiek w czerni” wciągnął dzieci bez reszty. Nocy Bibliotek towarzyszyła także wystawa ph. „Książkowe inspiracje sportowe”, podczas której zaprezentowaliśmy dostępną w naszych zbiorach literaturę o tej tematyce.