Zabawa dla dzieci ph. „Odkrywamy tajemnice biblioteki”

W piątek, 17 czerwca 2022 r., Biblioteka Publiczna we Wschowie zorganizowała zabawę dla dzieci ph. „Odkrywamy tajemnice biblioteki”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. W budynku ukryte zostały koperty zawierające zadania do wykonania. Wskazówki podpowiadały, w jakie miejsce należało się udać. Na uczestników czekały różnego typu wyzwania, takie jak rozwiązanie bajkowej krzyżówki, ułożenie alfabetycznie stosu książek, połączenie fragmentu tekstu z ilustracją czy malowanie ulubionego bohatera literackiego. Grupy z zapałałem biegały z miejsca na miejsce, głowiły się nad zagadkami, a przy tym dobrze bawiły. Obie drużyny prawie równocześnie poradziły sobie ze wszystkimi tajemnicami, które skrywała biblioteka, a w nagrodę czekał na nich słodki poczęstunek.