Od 11 maja wznawiamy wypożyczenia zbiorów

Drodzy Czytelnicy!

Umożliwiamy Wam dostęp do upragnionych książek. Nie będzie to na pewno w pełni zadowalające, ale musimy dostosować się do obowiązujących nas w tym zakresie przepisów. Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi uwagami i odniesienie się do nich z wyrozumiałością.

Od 11 maja, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, oprócz zwrotów, będą możliwe również  wypożyczenia materiałów bibliotecznych.  Obowiązywać będą pewne ograniczenia:

  • do odwołania Czytelnicy nie będą wpuszczani do budynku Biblioteki,
  • zamówienia książek będzie można dokonywać wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową (w mailu prosimy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu zamawiającego). Prosimy, aby były to pozycje wyszukane z katalogu komputerowego znajdującego się na stronie internetowej Biblioteki, ze sprawdzonym statusem dostępności. O możliwości ich odbioru powiadomimy mailowo lub telefonicznie. Wprowadzone zostają również limity wypożyczeń:

– audiobooki (5 egz.) – Czytelnia Multimedialna  – tel. 65 540 24 51, email czytelnia.wschowa@gmail.com
– książki – Wypożyczalnia dla Dorosłych (5 egz.) – tel. 65 540 21 33, email wypozyczalnia.wschowa@onet.pl
– książki – Oddział dla Dzieci i Młodzieży (10 egz.) – tel. 65 547 60 63, email oddwschowa@wp.pl

  • przygotowane pakiety zamówionych książek będą wydawane przez okna na parterze oznaczone kolorem żółtym. Zwroty (zapakowane w reklamówki) prosimy zostawiać na ustawionym przed biblioteką wózku, Zwrócone książki odbędą wymaganą kwarantannę. Dopiero po tym czasie zostaną odpisane z konta czytelnika i trafią na półki.
  • prosimy przychodzić w środkach ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki).

Dziękujemy.

Jednocześnie informujemy, że nie ma możliwości korzystania z czytelni książek i prasy, komputerów, urządzeń interaktywnych i usług ksero.