„Bracia Grimm i ich baśnie” – podsumowanie konkursu

19 lutego 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie podsumowano konkurs plastyczny „Bracia Grimm i ich baśnie”. Uczniowie klas II i III szkół podstawowych miasta i gminy mieli za zadanie zilustrować wybraną przez siebie baśń, spisaną przez dwóch słynnych braci. „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Roszpunka” czy „Muzykanci z Bremy” to niektóre tytuły wybrane przez dzieci. Prace plastyczne zachwycały różnorodnością wykonania – plastelina, farbki, kolorowy papier, włóczka czy nawet długopis 3D. Pomysły na przedstawienie baśniowych postaci zachwyciły jury! Zdecydowano się nagrodzić ośmioro twórców. Pamiątkowe dyplomy oraz książki otrzymali: Nina Krawiec z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, Wiktoria Filarska z kl. III Szkoły Podstawowej w Konradowie, Lena Cebenko z kl. III Szkoły Podstawowej w Łysinach, Hanna Skorupińska-Mandziuk, Julia Maćkowiak, Gabriela Bogacz, Faustyna Kuźniacka – uczennice kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie oraz Mikołaj Piotrowski, uczeń kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Prace konkursowe można obejrzeć w bibliotecznej galerii oraz w tablicy interaktywnej znajdującej się w holu czytelni. Zapraszamy!