„Bajki robotów” – podsumowanie konkursu

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Książki Lema przetłumaczono na 41 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji Biblioteka Publiczna we Wschowie ogłosiła konkurs plastyczny „Bajki robotów”, w którym uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych miasta i gminy mieli za zadanie zainspirować się twórczością słynnego pisarza i zilustrować roboty, pojawiające się w jego utworach. Laureatami konkursu zostali: Lena Baraniak, Barbara Śliwińska, Robert Śliwiński – uczniowie kl. VI oraz Maja Kamińska z kl. VII Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, a także Wiktoria Giertuga z klasy VI i Hubert Brach z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Konradowie. Uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, nagrodami książkowymi i wschowskimi pocztówkami. Gratulujemy!

Po lewej stronie dwa stelaże z pracami konkursowymi przedstawiającymi roboty. Po prawej stronie baner reklamowy biblioteki.