Warsztaty kreatywne

W sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia poprowadzą animatorzy z firmy Modra Sova z Inowrocławia.
Odbędą się trzy spotkania:
Godz. 11.00-12.00 Warsztaty fizyczno-magiczne z różnego rodzaju eksperymentami, które wytłumaczą podstawowe zasady rządzące światem fizyki. Uczestnicy zbudują własnego poduszkowca oraz poznają jego działania i zastosowania. Chętni będą mieć także możliwość poruszania się na modelowym poduszkowcu o nietypowej budowie.
Godz. 12.00-13.00 Warsztaty chemiczno-magiczne, podczas których uczestnicy przeniosą się do barwnego świata chemii. Będzie dużo zabawy, a przy tym spora dawka naukowej wiedzy przekazanej w przystępny sposób.
Godz. 13.00-14.00 Warsztaty pszczelarskie, będące wyjątkową okazją, by poczuć klimat prawdziwej pasieki. Dzieci poznają historię bartnictwa, zobaczą czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. Będą mieć także okazję ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Warsztaty zwieńczy przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy w Oddziale dla Dzieci lub pod numerem telefonu 65 547 60 63. Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym: obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywanie ust i nosa.