Spotkanie z podróżnikiem

Na grudzień Biblioteka przygotowała kolejne interesujące spotkanie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy! Naszym i Państwa gościem będzie #marekkamińskipodróżnik.
Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku i to bez pomocy z zewnątrz. Uczestniczył w wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, przeszedł Pustynię Gibsona, w 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą.
W 1996 r. założył Fundację Marka Kamińskiego zajmującą się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych do wybranych grup potrzebujących, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Fundacja organizuje Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów dla dzieci chorych, niepełnosprawnych i w trudnej sytuacji życiowej.
Laureat wielu nagród: za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Marek Kamiński jest autorem licznych książek. Obecnie rozwija autorską Metodę Biegun, opartą na samorozwoju, uczącą osiągania celów. Wcielił ten program w życie podczas swojej wyprawy na „trzeci biegun”, czyli do Santiago de Compostela, o którą to wyprawę jest uzupełnione nowe wydanie książki „Moje bieguny. Dzienniki z wypraw”.