Spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Jerzym Bralczykiem, które odbędzie się w sobotę, 25 lutego 2023 r., godz.13:00.
Jerzy Bralczyk to znany polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, polonista specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki. Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS.
Jerzy Bralczyk to także popularyzator wiedzy o języku. Zabierał głos za pośrednictwem różnych mediów: prasy, radia, telewizji oraz swojego bloga. Jest autorem licznych książek o tematyce językoznawczej.
Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2013 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.