Spektakl teatralny

30 maja 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu teatru lalek Pracownia Za Piecem. Spektakl pt. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” przybliżył młodym widzom temat segregacji odpadów. Historia różnokolorowych pojemników, do których ktoś bezmyślnie wrzucał nieodpowiednie śmieci bardzo zaangażowała dzieci, które wspólnie z detektywem Zielone Oczko oraz Panią Ekolog rozwikłały zagadkę, przy okazji śpiewając i ucząc się, gdzie wrzucać bioodpady, gdzie kartony po mleku, puszki po konserwach, plastikowe butelki czy gazety. Po udziale w przedstawieniu żadne z dzieci nie będzie już miało wątpliwości, że segregacja śmieci to bardzo ważna sprawa oraz jak robić to w poprawny sposób!
Spektakl zorganizowano w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!” realizowanego z programu Partnerstwo dla książki 2023 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

[metaslider id=4574 cssclass=””]