Warsztaty z Moniką Sawicką

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Biblioteka Publiczna zorganizowała cykl warsztatów patriotycznych. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Monika Sawicka – Pisarka-strona autorska – pisarka oraz dziennikarka, która dla najmłodszych czytelników stworzyła cykl opowiadań o przygodach psa Kajtusia.
W pierwszym spotkaniu „Kto ty jesteś? – Polak mały” wzięli udział uczniowie klasy III a ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie, kolejne warsztaty pt. „Mały patriota” przygotowane były dla grupy 5-latków z Niepubliczne przedszkole i żłobek Złota Rybka u Dula, a na ostatnie zajęcia, zatytułowane „Mieszko I – powstanie państwa polskiego”, przybyła do biblioteki klasa IV a ze SP 2 we Wschowie .
Uczestnicy m.in. wysłuchali legend o założycielach naszej ojczyzny, poznali symbole narodowe, wspólnie odśpiewali hymn oraz rozwiązywali otrzymane od prowadzącej krzyżówki, rebusy i łamigłówki.