Wakacyjny wtorek

18 lipca naszą bibliotekę ponownie odwiedziły dzieci, biorące udział w zajęciach realizowanych w ramach cyklu „Wakacyjne wtorki”. Tym razem Pani Ada Knieć, pełnomocnik Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa ds. wolontariatu, przedstawiła uczestnikom różne formy niesienia pomocy, wyjaśniając uprzednio, kim właściwie jest wolontariusz i czym się zajmuje. Podczas dyskusji dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadane pytania, wyrażając tym samym własne poglądy na temat omawianego zagadnienia.
Po wykładzie dzieci udały się na biblioteczny dziedziniec, by w promieniach porannego słońca puścić wodze fantazji i posiadanej wiedzy, rysując i rozpoznając przeróżne zwierzęta podczas gry w kalambury.
Następnie cała grupa wraz z opiekunami udała się do wschowskiego przytuliska, gdzie poznała tamtejszych mieszkańców. Dzieci odbyły ciekawą rozmowę na temat posiadania zwierząt i odpowiedniego ich traktowania z Panem Piotr Dziełakowski, pracownikiem Spółka Komunalna Wschowa, przyrodnikiem z wielką pasją. Opowiedział im on również o tym, jak wolontariusze opiekują się przebywającymi tam psami. Młodzi ciekawscy zadawali panu Piotrowi pytania o adopcję i historię poznanych zwierzaków, na które ten z chęcią odpowiadał. Uczestnicy zajęć podarowali Bezdomniakom przyniesioną ze sobą karmę, wspierając tym samym pracę dbających o ich dobro wolontariuszy.
Dziękujemy również firmie Markobus za udostępnienie autobusu i bezpieczny transport dzieci.