Wakacyjny wtorek

Kolejny „Wakacyjny wtorek” za nami. Po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska akcja rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz. Trasę pokonaliśmy ze Wschowy do Osowej Sieni przez Nowe Ogrody pod hasłem „ Podróżujemy z Bolkiem i Lolkiem”. Dwie drużyny podczas pokonywanej trasy miały do wykonania konkurencyjne zadania, polegające na: rzucaniu szyszek do celu, szukaniu ukrytych kolorowych skarbów, toczeniu szyszek po wytyczonej trasie, wyścigach z listkiem na głowie, a także na zabawie prawda czy fałsz związanej z przestrzeganiem zasad dotyczących zachowania się w lesie. Na końcowej stacji czekała na wszystkich uczestników niespodzianka: grillowane kiełbaski i pyszne ciasto upieczone przez nasze Panie bibliotekarki i dyrekcje.
Bardzo dziękujemy firmie Piekarnia Cukiernia Gierczak za podarowanie pieczywa oraz Intermarche Wschowa za pyszne kiełbaski. Podziękowania również kierujemy dla Straży Miejskiej za czujność nad bezpieczeństwem podczas rajdu.