“Makulatura to nie bzdura!”

16 sierpnia, wyjątkowo w środę, odbyły się kolejne zajęcia w ramach „Wakacyjnych wtorków” pod hasłem „Makulatura to nie bzdura!”.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania opowiadania pod tytułem „Dusza książki” Alicji Grudzień. Dzieci w skupieniu wysłuchały historii, której bohaterką jest jodła pospolita,
z zainteresowaniem poznawały kolejne etapy przetwarzania drewna oraz powstawania papieru. Następnie uczestnicy rywalizowali miedzy sobą w różnych konkurencjach z wykorzystaniem makulatury. Nie zabrakło także części artystycznej, w której dzieci mogły wykazać się kreatywnością
i zręcznością w wykonywaniu pejzaży miast z gazet. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie wzięli udział w seansie filmowym, poznając historię przyjaciół z bajki pt. „Fistaszki”.

Zajęcia „Makulatura to nie bzdura!” zorganizowano w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!”, realizowanego z programu Partnerstwo dla książki 2023, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.