Warsztaty ekologiczne

26 sierpnia 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyły się warsztaty, które poprowadziły animatorki z firmy Modra Sova w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!” realizowanego z programu Partnerstwo dla książki 2023, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pierwsze warsztaty ph. „Malowanie ekotorby” skierowane były dla dzieci. Każdy uczestnik, za pomocą profesjonalnych farb do tkanin i szablonów, mógł ozdobić ekologiczną torbę według własnego pomysłu i zrealizować wymarzony wzór. Mali artyści stworzyli wyjątkowe dzieła sztuki, a ekologiczny charakter zajęć uświadomił, dzieciom jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Uczestnikami drugich warsztatów ph. „Eko kosmetyki” byli dorośli. Zajęcia polegały na wykonaniu kostek glicerynowego mydła o rozmaitych kształtach, zapachach i kolorach oraz zatopieniu w nim różnych dodatków. Po skończonej pracy nad oryginalnymi mydłami uczestnicy wykonali pachnące, musujące kule do kąpieli. Na końcu zajęć, każdy mógł zapakować swoje dzieła oraz zabrać je do domu.